HCM Baia Mare a câștigat un nou meci în Liga Campionilor. Vicecampioana României a trecut în deplasare de campioana Franței, Fleury, cu scorul de 18-17. Franțuzoaica Allison Pineau a înscris golul decisiv în ultima secundă a meciului. Pe www.dolcesport.ro ai VIDEO cu finalul incendiar!

Cu această victorie, HCM Baia Mare și-a consolidat locul 4 în Grupa 1. Ca să ajungă în "sferturi", echipa antrenată de Aurelian Roșca mai are nevoie de două puncte din ultimele două meciuri, cu Thuringer și Ferencvaros.

LIVE Fleury - HCM Baia Mare 17-18

Min. 60: Gol reușit în ultima secundă de Allison Pineau! HCM Baia Mare învinge cu scorul de 18-17

Min. 60: HCM are ultimul atac. Mai sunt trei secunde

Min. 60: Goool, Allison Pineau!!! 17-17

Min. 58: 17-16

Min. 54: Franțuzoaicele egalează la 16

Min. 52: Ana Maria Tănasie mărește avansul vicecampioanei României. 14-16

Min. 51: După mai bine de 50 de minute, HCM Baia Mare trece pentru prima dată la conducere. Gol reușit de Allison Pineau dintr-o aruncare de la 7 metri. 14-15

Min. 50: Abbingh egalează. 14-14

Min. 50: 14-13

Min. 49: Jezic egalează pentru HCM.13-13

Min. 47: Gol, Abbingh. 13-12

Min. 42: Barbosa înscrie de la 7 metri. Franțuzoaicele au din nou două goluri în plus: 13-11

Pauză: Fleury - HCM Baia Mare 8-8

Min. 30: Abbingh egalează pentru HCM Baia Mare cu puțin timp înainte de pauză. 8-8

Min. 22: Abbingh mai dă un gol de la 7 metri. 8-7

Min. 21: 8-6

Min. 21: Alexandra Nascimento înscrie și ea pentru Baia Mare. 7-6

Min. 17: Lois Abbingh înscrie dintr-o aruncare de la 7 metri. Băimărencele micșorează astfel diferența la doar două goluri: 7-5

---------------------
Băimărencele au trei victorii consecutive în Liga Campionilor: 31-28 în tur cu Fleury, cu Thuringer în deplasare și cu Ferencvaros, la Baia Mare. Franțuzoaicele vin după un succes surprinzător pe terenul echipei norvegiene Larvik, scor 31-26.

În clasamentul Grupei 1, HCM și Fleury au câte 6 puncte și se află pe locurile 4, respectiv 5. Cele două echipe au același obiectiv: calificarea în "sferturi".