DolceSport
22:09
miercuri 25/05/2016
CSM Bucureşti a învins, în Sala Giuleşti, pe Dinamo Bucureşti, scor 27-25 (13-11), în al doilea meci al finalei Ligii Naţionale de handbal masculin.
16:56
Emisiunea Zoom Sport a avut o nouă ediție specială.
22:17
marți 24/05/2016
Dupa Final Four-ul Cupei Romaniei, fetele de la HCM Baia Mare mai au de jucat inca doua meciuri din acest sezon.
20:54
sâmbătă 21/05/2016
CSM Bucureşti a învins HCM Roman, scor 32-24, în finala Cupei României la handbal feminin, succes în urma căruia formația din Capitală a reușit tripla istorică: câştigarea campionatului, a Cupei României şi a Ligii Campionilor.
20:04
vineri 20/05/2016
CSM Bucureşti, câştigătoarea Ligii Campionilor la handbal feminin și a titlului în Liga Națională, s-a calificat în finala turneului Final Four al Cupei României. În penultimul act al competiției, formația din Capitală a trecut de HCM Baia Mare, scor 26-25.
14:56
joi 19/05/2016
Antrenorul danez Kim Rasmussen, câștigător al Ligii Campionilor la handbal feminin cu CSM București, a acceptat să le arate telespectatorilor Dolce Sport o latură puțin cunoscută: pasiunea pentru golf. Totodată, tehnicianul în vârstă de 43 de ani a oferit un interviu deschis, în care a făcut mai multe afirmații în premieră. "Sunt bun cu oamenii, dar nu am încredere în nimeni" a fost mărturia acordată exclusiv Dolce Sport.
17:29
miercuri 18/05/2016
Aurelia Brădeanu și Cristina Vărzaru, handbalistele echipei CSM București, au fost invitate în studioul Dolce Sport, la emisiunea ZOOM Sport.
17:34
Cristina Vărzaru și Aurelia Brădeanu au fost invitatele emisiunii Zoom Sport de miercuri.
16:08
Kim Rasmussen s-a despărțit de CSM București și a fost anunțat azi oficial ca noul selecționer al naționalei feminine de handbal a Ungariei. Cu reprezentativa maghiară a semnat un contract pe patru ani.
12:35
luni 16/05/2016
Federația Română de Handbal a anunțat programul meciurilor din turneul Final 4 al Cupei României la handbal feminin.
9:51
duminică 15/05/2016
Nationala feminina s-a reunit ieri la Bucuresti pentru a efectua o serie de teste fizice inaintea Jocurilor Olimpice din Brazilia. Au lipsit motivate doar jucatoarele de la CSM Bucuresti.
11:12
sâmbătă 14/05/2016
Rusoaica Ekaterina Vetkova, campioană europeană cu CSM București, a anunţat că din sezonul viitor va juca în Franţa, la Toulon.
8:27
CSM Bucureşti s-a calificat în turneul Final 4 al Cupei României la handbal feminin, după ce s-a impus cu 45-30 în partida cu Rapid Bucureşti, din cadrul sferturilor de finală.
22:02
joi 12/05/2016
CS Dinamo București este prima finalistă a Ligii Naționale de handbal masculin, după ce a învins-o pe CSU Politehnica Timișoara cu scorul de 32-28, în al doilea meci al semifinalei.
10:52
A fost odată ca niciodată o echipă care visa să câștige Liga Campionilor. Ea visa, spera, credea și iată... s-a întâmplat.
14:00
miercuri 11/05/2016
Kim Rasmussen nu va continua pe banca tehnică la CSM Bucureşti începând din sezonul următor, din vară urmând să antreneze naţionala feminină de handbal a Ungariei, anunță Mediafax.
21:02
marți 10/05/2016
Golul decisiv al Aureliei Brădeanu din finala Ligii Campionilor cu Gyor a ocupat locul 1 în top 5 Final Four ales de site-ul oficial al competiției.
13:51
Aurelia Brădeanu, campioană europeană cu CSM București, a fost în studioul Dolce Sport, unde a povestit ce i-a trecut prin cap înaintea aruncării decisive din finala Ligii Campionilor.
17:13
Iulia Curea, campioană europeană cu CSM București, a dezvăluit la Dolce Sport un episod incredibil petrecut la finalul meciului cu Gyor, din finala Ligii Campionilor.