Dallas Stars câștigaseră primele două meciuri cu Anaheim din acest sezon: 4-2 în chiar prima partidă a sezonului, pe 13 octombrie, și 6-2, tot la Dallas, două luni mai târziu. Pentru californieni, revanșa a venit în direct la Dolce Sport: un 2-0 sec cu trupa lui Lindy Ruff și a patra victorie din ultimele 5 partide, toate disputate pe teren propriu. După o primă repriză albă, Ducks au reușit să îl învingă pentru prima oară pe Antti Niemi în superioritate numerică, prin al 12-lea gol al lui Jakob Silfverberg din acest sezon. Tot suedezul a fost la originea celei de-a doua reușite a gazdelor: pasă decisivă în minutul 55 și Andrew Cogliano a stabilit scorul final. Chiar dacă echipa din Texas, locul 5 în divizia Central, a atacat în 6 contra 4 în ultimele două minute, nu l-a putut depăși pe John Gibson și a înregistrat a patra înfrângere din ultimele 5 meciuri.

Miercuri noapte, Dolce Sport va oferi iubitorilor hocheiului un spectacol de gală. Washington Capitals – Pittsburgh Penguins va fi transmis în direct de la ora 03:00 și va fi un nou episod în duelul celor mai buni jucători ai ligii. Alex Ovechkin și Braden Holtby vor reprezenta Washington, în timp ce Sidney Crosby și Evgheni Malkin au fost votați de fanii lui Pittburgh în NHL All-Star Game, care se va desfășura pe 29 ianuarie, la Los Angeles.