Juventus Torino a remizat cu Bayern Munchen, pe teren propriu, scor 2-2, în turul optimilor de finală ale Ligii Campionilor.

Nemții s-au aflat la conducerea meciului, dar au pierdut jocul din mână pe final, când italienii au avut chiar șansa de a obține victoria. Muller a deschis scorul cu două minute înainte de pauză, iar Robben a făcut 2-0 după numai 10 minute din mitanul secund. Din acel punct, lucrurile au luat o cu totul altă întorsătură. "Bătrâna Doamnă" a redus din diferență prin Dybala ('63), apoi Sturaro a restabilit egalitatea ('76)

Echipe:

Juventus: Buffon - Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Evra - Cuadrado, Marchisio (Hernanes '46), Khedira (Sturaro '69), Pogba - Mandzukic, Dybala (Morata 75)

Bayern: Neuer - Lahm, Kimmich, Alaba, Bernat (Bernat 74) - Vidal, Thiago - Robben, Costa (Ribery 84) - Muller, Lewandowski