Mijlocaşul formaţiei Bayern Munchen, Arturo Vidal, a deschis scorul în minutul 81, după ce a reluat cu capul, de la a doua bară, centrarea venită de la Alexis Sanchez, din stânga. Golul de 2-0 a fost marcat de Eduardo Vargas, în al doilea minut din prelungirile reprizei a doua.

Camerun: Ondoa - Mabouka, Ngadeu-Ngadjui, Teikeu, Fai - Siani (Ngamaleu 86'), Zambo (Mandjeck 89'), Djoum - Bassogog, Aboubakar, Moukandjo. Selecţioner: Hugo Broos.

Chile: Herrera - Isla, Beausejour, Medel, Jara, Fuenzalida (Valencia Rossel 64') - Aranguiz (F. Silva 71'), Diaz, Vidal - Puch (A. Sanchez 58'), Vargas. Selecţioner: Juan Antonio Pizzi.

În aceeaşi rundă din Gruba B va mai avea loc, luni, de la 18:00, partida Australia - Germania.