1. Liga 1
- ASA Tg Mures – FC Botosani, luni, 15.05, ora 18:00, Dolce Sport 1
- Pandurii Tg Jiu – Concordia Chiajna, luni, 15.05, ora 20:30, Dolce Sport 1
- Pandurii Tg Jiu – ASA Tg Mures. Vineri, 19.05, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1
- CSM Poli Iasi – Gaz Metan Medias, vineri, 19.05, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
- FC Voluntari – FC Botosani, duminica, 21.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 1

2. Cupa Ligii – finala
- Dinamo – Poli Timisoara, sambata, 20.05, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 1

3. Cupa Romaniei – semifinale
- Poli Timisoara – Astra Giurgiu, miercuri, 17.05, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 1
- FC Voluntari – CSU Craiova, joi, 18.05, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1

4. Liga 2
- Targoviste – Satu Mare, vineri, 19.05, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 1
- Foresta Suceava – Sepsi Sf Gheorghe, sambata, 20.05, ora 11:30, in direct la Dolce Sport 1
- Timisoara – UTA, duminica, 21.05, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 1

5. Campionatul Spaniei
- Celta Vigo – Real Madrid, miercuri, 17.05, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 1
- Granada – Espanyol, vineri, 19.05, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 3
- Sporting – Betis, sambata, 20.05, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 4
- Deportivo – Las Palmas, sambata, 20.05, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 4
- Sevilla – Osasuna, sambata, 20.05, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 3
- Atletico – Athletic, duminica, 21.05, ora 17:45, in direct la Dolce Sport 2
- Malaga – Real Madrid, duminica, 21.05, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 1
- FC Barcelona – Eibar, duminica, 21.05, ora 21:00, in direct la Dolce Sport 2

6. Campionatul Rusiei
- Zenit – Kuban, miercuri, 17.05, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 3
- Lokomotiv – Zenit, duminica, 21.05, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 1

7. Handbal masculin, EHF Cup – Final 4
- Magdeburg – Goppingen, sambata, 20.05, ora 16:00, in direct la Dolce Sport 4
- St Raphael Var Handball – Fuchse, sambata, 20.05, ora 18:45, in direct la Dolce Sport 3
- Finala mica, duminica, 21.05, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 2
- Finala mare, duminica, 21.05, ora 18:45, in direct la Dolce Sport 3

8. Handbal Challenge Cup
- Sporting Lisabona – Potaissa Turda, duminica, 21.05, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 4

9. Cupa Romaniei la Handbal feminin
- CSM Bucuresti – HCM Rm Valcea. luni, 15.05, ora 19:00, Dolce Sport 3

10. Campionatul National de Handbal
- Dinamo – Dobrogea Sud, joi, 18.05, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1

11. Campionatul National de Rugby
- Baia Mare – CSM Bucuresti, sambata, 20.05, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 1
- CSA Steaua – SCM Timisoara, sambata, 20.05, ora 16:00, in direct la Dolce Sport 1

12. NHL Stanley Cup Playoffs
- Nashville – Anaheim, miercuri, 17.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
- Ottawa – Pitsburgh, joi, 18.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
- Nashville – Anaheim, vineri, 19.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 1
- Ottawa – Pitsburgh, sambata, 20.05, ora 03:00, in direct la Dolce Sport 2

13. NBA Playoffs
- San Antonio – Golden State, duminica, 21.05, ora 04:00, in direct la Dolce Sport 1

14. ATP 1000 Roma
- Marti, 16.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
- Miercuri, 17.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
- Joi, 18.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
- Vineri, 19.05, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 2
- Sambata, 20.05, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 2
- Duminica, 21.05, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 4

15. Judo Grand Prix Ekaterinburg
- Sambata, 20.05, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 4
- Duminica, 21.05, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 4

16. Formula E Paris
- Sambata, 20.05, ora 18:00, la Dolce Sport 1

17. Campionatul Mondial de Raliuri
- Raliul Portugaliei, duminica, 21.05, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 3