1. Liga 1
- Concordia Chiajna – FC Voluntari, vineri, 21.04, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1
- Pandurii Tg Jiu – FC Botosani, vineri, 21.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
- Astra Giurgiu – CFR Cluj, sambata, 22.04, ora 17:30, in direct la Dolce Sport 1
- CSU Craiova – Dinamo, sambata, 22.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
- CSM Poli Iasi – ASA Tg Mures, luni, 24.04, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1
- FCSB – Viitorul, luni, 24.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
- Concordia Chiajna – CSM Poli Iasi, vineri, 28.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
- ASA Tg Mures – Gaz Metan Medias, sambata, 29.04, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 1
- Viitorul – Astra Giurgiu, sambata, 29.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
- Pandurii Tg Jiu – Voluntari, duminica, 30.04, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 1
- CFR Cluj – CSU Craiova, duminica, 30.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1
- Poli Timisoara – FC Botosani, luni, 01.05, ora 17:30, in direct la Dolce Sport 1
- Dinamo – FCSB, luni, 01.05, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1

2. Cupa Romaniei
- Astra – Poli Timisoara, marti, 25.04, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 1
- CSU Craiova – FC Voluntari, joi, 27.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 1

3. Liga 2
- Sepsi Sf Gheorghe – ASU Timisoara, vineri, 21.04, ora 16:00, in direct la Dolce Sport 2
- Mioveni – Foresta, sambata, 22.04, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 1
- Clinceni – Calarasi, duminica, 22.04, ora 11:00, in direct la Dolce Sport 1
- UTA – Satu Mare, marti, 25.04, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 1
- ASU Timisoara – Juventus, miercuri, 26.04, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 1
- Balotesti – Sepsi Sf. Gheorghe, joi, 27.04, ora 17:30, in direct la Dolce Sport 1
- Calarasi – UTA , sambata, 29.04, ora 11:00, in direct la Dolce Sport 1
- FC Brasov – Braila, duminica, 30.04, ora 11:30, in direct la Dolce Sport 1

4. Campionatul Spaniei
- Sevilla – Granada, vineri, 21.04, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 2
- Malaga – Valencia, sambata, 22.04, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 3
- Espanyol – Atletico Madrid, sambata, 22.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 4
- Real Sociedad – Deportivo la Coruna, duminica, 23.04, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 3
- Real Madrid – Barcelona, duminica, 23.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 1
- Eibar – Athletic, luni, 24.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
- Sporting Gijon – Espanyol, marti, 25.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 4
- Atletico – Villarreal, marti, 25.04, ora 22:30, in direct la Dolce Sport 1
- Barcelona – Osasuna, miercuri, 26.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 3
- Valencia – Real Sociedad, miercuri, 26.04, ora 21:30, in direct la Dolce Sport 4
- Deportivo la Coruna – Real Madrid, miercuri, 26.04, ora 22:30, in direct la Dolce Sport 3
- Deportivo Alaves – Eibar, joi, 27.04, ora 20:30, in direct la Dolce Sport 2
- Sevilla – Celta Vigo, joi, 27.04, ora 21:30, in direct la Dolce Sport 3
- Athletic – Betis, joi, 27.04, ora 22:30, in direct la Dolce Sport 2
- Villarreal – Sporting Gijon, vineri, 28.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
- Real Sociedad – Granada, sambata, 29.04, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 3
- Real Madrid – Valencia, sambata, 29.04, ora 17:15, in direct la Dolce Sport 1
- Las Palmas – Atletico, sambata, 29.04, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 2
- Espanyol – Barcelona, sambata, 29.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 2
- Osasuna – Deportivo la Coruna, duminica, 30.04, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 3
- Real Betis – Deportivo Alavez, duminica, 30.04, ora 17:15, in direct la Dolce Sport 3
- Eibar – Leganes, duminica, 30.04, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 3
- Celta Vigo – Athletic, duminica, 30.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 3

5. Campionatul Angliei
- Burnley – Manchester United, duminica, 23.04, ora 16:15, in direct la Dolce Sport 3
- Liverpool – Crystal Palace, duminica, 23.04, ora 18:30, in direct la Dolce Sport 2
- Manchester United – Swansea, duminica, 30.04, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 2
- Middlesbrough – Manchester City, duminica, 30.04, ora 16:05, in direct la Dolce Sport 2
- Everton – Chelsea, duminica, 30.04, ora 16:05, in direct la Dolce Sport 1
- Tottenham – Arsenal, duminica, 30.04, ora 18:30, in direct la Dolce Sport 2

6. Cupa Angliei
- Chelsea – Tottenham, sambata, 22.04, ora 19:15, in direct la Dolce Sport 2
- Arsenal – Manchester City, duminica, 23.04, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 1

7. Cupa Germaniei
- Borussia Monchengladbach – Eintracht Frankfurt, marti, 25.04, ora 21:45, Dolce Sport 2
- Bayern Munchen – Borussia Dortmund, miercuri, 26.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 1

8. Cupa Frantei
- Angers – Guingamp, marti, 25.04, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 3
- PSG – AS Monaco, miercuri, 26.04, ora 22:05, in direct la Dolce Sport 2

9. Campionatul Rusiei
- Zenit – Ural, sambata, 22.04, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 2
- Orenburg – Zenit, miercuri, 26.04, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 1

10. Fed Cup
- Romania – Marea Britanie, sambata, 22.04, ora 11:00, in direct la Dolce Sport 2
- SUA – Cehia, sambata, 22.04, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 3
- Romania – Marea Britanie, duminica, 23.04, ora 11:00, in direct la Dolce Sport 2
- SUA – Cehia, duminica, 23.04, ora 18:00, in direct la Dolce Sport 4

11. ATP 1000 Monte Carlo
- Semifinale, sambata, 22.04, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 4
- Finala, duminica, 23.04, ora 15:30, in direct la Dolce Sport 4

12. NBA
- Chicago – Boston, sambata, 22.04, ora 02:00, in direct la Dolce Sport 1
- Milwaukee – Toronto, sambata, 22.04, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 2
- Oklahoma – Houston, duminica, 23.04, ora 22:30, in direct la Dolce Sport 2
- Golden State – Houston, joi, 27.04, ora 02:30, in direct la Dolce Sport 1
- TBA, sambata, 29.04, ora 05:00, in direct la Dolce Sport 1
- TBA, sambata, 29.04, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 3
- TBA, duminica, 30.04, ora 22:30, in direct la Dolce Sport 2

13. NHL
- Ottawa – Boston, sambata, 22.04, ora 02:30, in direct la Dolce Sport 2

14. Campionatul National de Rugby
- Stiinta Baia Mare – CSA Steaua, sambata, 22.04, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 1
- Poli Iasi – CS Dinamo, duminica, 23.04, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 1
- Dinamo – SCM Timisoara, sambata, 29.04, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 1
- CSA Steaua – CSM Bucuresti, duminica, 30.04, ora 14:00, in direct la Dolce Sport 1

15. Handbal Champions League masculin
- Veszprem – Montpellier, sambata, 22.04, ora 18:30, in direct la Dolce Sport 4
- Kiel – Barcelona, duminica, 23.04, ora 18:30, in direct la Dolce Sport 3
- Vardar – Flensburg, joi, 27.04, ora 20:00, in direct la Dolce Sport 4
- PSG – Pick Szeged, sambata, 29.04, ora 21:45, in direct la Dolce Sport 4
- Montpellier – Veszprem, duminica, 30.04, ora 19:30, in direct la Dolce Sport 4

16. Campionatul National de Handbal feminin
- Zalau – Bistrita, duminica, 23.04, ora 13:00, in direct la Dolce Sport 4
- Braila – Valcea, luni, 24.04, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 2

17. ATP 500 Barcelona
- Luni, 24.04, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 2
- Marti, 25.04, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 2
- Miercuri, 26.04, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 2
- Joi, 27.04, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 2
- Vineri, 28.04, ora 13:30, in direct la Dolce Sport 2
- Sambata, 29.04, ora 14:30, in direct la Dolce Sport 4 si ora 17:00, in direct la Dolce Sport 3
- Duminica, 30.04, ora 17:00, in direct la Dolce Sport 4

18. Formula 1, Marele Premiu al Rusiei
- Antrenamente, vineri, 28.04, ora 11:00 si ora 15:00, in direct la Dolce Sport 1
- Antrenamente, sambata, 29.04, ora 12:00, in direct la Dolce Sport 2
- Calificari, sambata, 29.04, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 2
- Cursa, duminica, 30.04, ora 15:00, in direct la Dolce Sport 3

19. Baschet Champions League
- Banvit – AS Monaco, vineri, 28.04, ora 19:00, in direct la Dolce Sport 3
- Iberostar Tenerife – Umana Venezia, vineri, 28.04, ora 22:00, in direct la Dolce Sport 3
- Finala, duminica, 30.04, ora 21:15, in direct la Dolce Sport 4

20. Campionatul Mondial de Raliuri
- Raliul Argentinei, duminica, 30.04, ora 20:30, la Dolce Sport 2