Astra a învins în deplasare pe FC Botoșani, scor 1-0. Giurgiuvenii au jucat în inferioritate din minutul 63, după eliminarea lui Takayuki Seto.

În minutul 81, Teixeira a marcat golul victoriei și Astra se menține pe primul loc, cu 50 de puncte.

---------------------
Echipele de start:

FC Botoșani: Plesca - Dimitrov, Ngadeu, Miron, Popovici - Fulop, Cucu, Cabrera, Bordeianu - Hadnagy, Matulevicius

Astra: Gavrilaș - Queiros, Găman, Dandea, R. Martins - Seto, Boldrin - Boudjemaa, Teixeira, De Amorim - Alibec

------------
Astra Giurgiu se află pe primul loc al Ligii I cu 47 de puncte.

Formația giurgiuveană tocmai a renunțat la serviciile lui Gabriel Enache iar antrenorul Marius Șumudică așteaptă verdictul Comisiei de Disciplină după cazul implicării sale în pariuri.

FC Botoșani va evolua în play-out-ul Ligii I. Gruparea botoșăneană a pierdut deplasarea din etapa precedentă, scor 0-1, pe stadionul celor de la Dinamo.

Min 51: Pleșca scoate lovitura de cap a lui De Amorim

Min 61: Ocazie mare Botoșani! Fulop nimerește bara transversală

Min 81: FC Botoșani - Astra 0-1. Gol Teixeira