Inchide

Cea mai recentă ştire din

Fotbal intern

Programul și rezultatele din 16-imile Cupei României. Rapid Suceava a reușit prima mare surpriză

08:59 | Marţi, 23 septembrie 2014
Programul și rezultatele din 16-imile Cupei României. Rapid Suceava a reușit prima mare surpriză De azi încep primele meciuri din șaisprezecimile Cupei României. Pandurii, CSMS Iași și Oțelul sunt primele echipe calificate în faza optimilor de finală.

Rapid Suceava a dat lovitura, eliminând Gaz Metan după disputarea a doua reprize de prelungiri. Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 103, producând astfel prima surpriză din această fază a competiției. Târgu Mureș a spulberat Chiajna cu 4-1, deși ilfovenii reușiseră să deschidă scorul încă din minutul cinci. Programul complet al 16-imilor: Marți, 23 septembrie CS Șoimii Pâncota - CS Pandurii Tg. Jiu 1-2 (Băd '31 / Mavlja '22, autogol 84) CF Brăila - Oțelul Galați 0-1 (Jula '52) Rapid CFR Suceava - Gaz Metan Mediaș 1-0 (Negru 103) CSM Rm. Vâlcea - CSMS Iași 0-1 (Dedu '2) ASA Tg. Mureș - CS Concordia Chiajna 4-1 (Axente 27, 67, Amauri 36, N'Doye 41 / Dyulgerov 5) LIVE |  ...»