Următorul test pentru echipa lui Anghel Iordănescu este duminică, de la ora 21.45, împotriva campioanei europene, Spania. Partida de pe Cluj Arena va fi transmisă în direct pe Dolce Sport 1, cu VIDEO și statistici în timp real pe www.dolcesport.ro.

ROMANIA - LITUANIA 1-0

A marcat: Stanciu '65

Echipe:

România: Pantilimon - Mățel, Chiricheș, Moți, S. Filip (Tosca '86) - Pintilii, Sânmărtean (Hoban 59) - Torje (Ivan 58), B. Stancu (Hora 76), Fl. Tănase (Stanciu 46) - Rusescu (Keseru 46)

Lituania: Zubas - Vaitkunas, Georgas, Girdvainis, Andriuskevicius - Slivka (Kuklis 68), Zulpa - Petravicius (Veliulis 83), Cernych (Panka 83), Luksa (Mikoliunas 58) - Spalvis (Matulevicius 68)

* Meciul a fost precedat de un minut de reculegere în memoria victimelor atentatelor din Beglia - VIDEO AICI

** Partida a început cu o gafă la intonarea imnurilor celor două naționale, fiind schimbată ordinea stabilită inițial. Aici poți vedea VIDEO

Aici puteți vedea cum a decurs ziua România - Lituania

FAZELE VIDEO

Min 11 - Primul sut spre poarta al Romaniei, prin Torje

Min 33 - Sut frumos al lui Bogdan Stancu, mingea se duce putin peste poarta

Min 44 - Ocazie mare a lituanienilor, din lovitura libera de la marginea careului

Min 45 - Torje are si ultima ocazie a reprizei, dar sutul sau din interiorul careului este deviat si se duce putin pe langa poarta

Min 51 - Moti are prima ocazie a reprizei secunde. Lovitura sa de cap se duce putin pe langa poarta

Min 65 - GOOL ROMANIA! Stanciu deschide scorul cu un sut bomba de la 30 de metri

Dolce Sport va transmite in direct trei meciuri ale nationalei Romaniei, anume "amicalele" cu Lituania, Spania si Georgia.

Acesta cu Lituania este primul. Apoi, intalnirea de gală cu Spania va avea loc pe 27 martie, pe ”Cluj Arena” din Cluj-Napoca, de la ora 21:45.

România - Georgia se va juca pe 3 iunie, locul și ora disputării urmand a fi anuntate ulterior.